Domki mobilne – producent

Firma Manufaktura Drewno Stal jest polskim producentem domków mobilnych, które potocznie nazywane są domkami holenderskimi lub angielskimi. Domki mobilne produkujemy z drewna i konstrukcji stalowej – zawsze profesjonalnie i z dbałością o każdy detal. Manufaktura Drewno Stal oferuje domki mobilne, które są nie tylko solidne i trwałe, ale również estetyczne i funkcjonalne, w pełni dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Nasze produkty to sprawdzone rozwiązanie dla każdego właściciela działki poszukującego nie tylko ekonomicznego, ale i funkcjonalnego domku mobilnego, który zapewni najwyższy komfort odpoczynku i spędzania wolnego czasu.

Gwarantujemy, że nasze domki sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

domek mobilny na konstrukcji stalowej - producent Manufaktura Drewno Stal

Domek mobilny na konstrukcji stalowej – producent Manufaktura Drewno Stal

Domki mobilne

W Polsce nadal dominują tradycyjne rozwiązania, czyli domy murowane. Ich budowa pochłania sporo środków finansowych, wiąże się z wieloma ograniczeniami, jest wieloetapowa i czasochłonna. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się domki mobilne, szczególnie w okresie wakacyjnym. Nie brakuje osób, które decydują się zamieszkiwać je przez cały rok, ciesząc się wygodą i ekonomią. Pora dowidzieć się nieco więcej o tym praktycznym rozwiązaniu. Dla wielu może okazać się świetną inwestycją.

Domki mobilne cieszą się sporym zainteresowaniem od wielu już lat. Występują pod różnymi postaciami – na kołach, barkach, z kontenerów czy nawet na wodzie. Możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli ktoś szuka dla siebie niedrogiego, praktycznego domu letniskowego, to świetną opcją są mobilne domki holenderskie. Występują też w wersji całorocznej, wystarczy zadbać o kilka kwestii, między innymi o odpowiednie ocieplenie. Wspaniale sprawdzą się także podczas ferii zimowych czy o dowolnej porze roku, kiedy zapragnie się spędzić wolny czas poza domem. Własne miejsce noclegowe w wersji mobilnej to niezwykła wygoda i ogromna oszczędność pieniędzy. Domki można z łatwością wyposażyć we wszystkie niezbędne sprzęty i meble, połączyć instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Można nawet liczyć na kominek, który stanie się dekoracyjnym źródłem przyjemnego ciepła w chłodne dni.

Domy na kołach są łatwe w transporcie, można je nawet zaparkować na drodze, a w przypadku samochodu z przyczepą stać nawet na parkingu. Ciekawą opcją są domki mobilne na odpowiednich platformach cumowane przy brzegu, które cieszą się sporą popularnością za granicą. W Polsce również można spotkać coraz częściej barkę mieszkalną – istnieje nawet możliwość zarejestrowania jej jako jednostki portowej. Jeszcze inną opcją są domy z kontenerów, które mogą stać się nawet całorocznym domem mieszkalnym. Budownictwo z kontenerów cały czas się rozwija.

Domki mobilne – ceny

Dom używany na kołach typu holenderskiego/angielskiego można kupić już a kilka tysięcy złotych. Ceny nowych domków mobilnych renomowanych producentów mogą sięgać do kilkuset tysięcy złotych, w zależności od oferowanego standardu, funkcjonalności i udogodnień. Średnia cena używanego obiektu to dziesięć tysięcy złotych, a nowy można kupić już za trzydzieści tysięcy złotych. W przypadku barki mieszkalnej ceny są bardzo zróżnicowane, od pięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy do ponad trzystu tysięcy w przypadku kompleksowego wyposażenia. Domy mobilne z kontenerów to średni koszt od pięćdziesięciu tysięcy złotych do poniżej dwustu tysięcy.

Sprawdź naszą ofertę i ceny – Domek mobilny na konstrukcji stalowej

Czy warto zdecydować się na domki mobilne typu holenderskiego?

Domy holenderskie w coraz większym stopniu zastępują klasyczne domki rekreacyjne w wersji drewnianej lub murowanej. Wynika to z ich mobilności, atrakcyjnej ceny, praktyczności. Jako że są wyposażone w kółka, można je z łatwością przetransportować w dowolne miejsce. Miłośnicy podróżowania będą zachwyceni takim rozwiązaniem, nie muszą być skazani na spędzenie reszty swojego życia w wybudowanym domu, którego budowa pochłonęła setki tysięcy złotych i często obciążonego hipoteką. W przypadku domku holenderskiego wystarczy zorganizować odpowiedni transport, aby móc na co dzień komfortowo żyć w różnych częściach świata. Domek holenderski nie musi zostać zarejestrowany, nie jest pojazdem. Nie podlega wobec tego żadnym badaniom technicznym. Można określić go mianem tymczasowego obiektu budowlanego, niepołączonego z działką.

Zwykle zbędne jest nawet zezwolenia na budowę, domek może zostać postawiony na dowolnej działce na okres czterech miesięcy, po czym wystarczy go przestawić. Wszystko to wiąże się z minimalną ilością formalności do załatwienia. Można też zdecydować się na dom holenderski całoroczny, który zostanie na trwale związany z gruntem i stanie się domkiem rekreacyjnym. Konieczne jest w takim przypadku spełnienie warunków zabudowy i uzyskanie pozwolenia na budowę. Zaletą domków mobilnych jest relatywnie niska cena i szeroki wachlarz wyboru – można przebierać w wyglądzie, kształcie i umeblowaniu. Takie niepozorne domki typu holenderskiego są wyposażone we wszystkie urządzenia i instalacje potrzebne do codziennego życia.